ERASMUS+ Daugiašalis projektas Marijonų gimnazijoje
Pirmadienis, 10 Spalis 2016 16:50

DSC_0034    DSC_0025

Nauji draugai, įspūdžiai, patyrimai ir naujos žinios – tiek sutilpo vienoje savaitėje. Ir dar daugiau...
    Spalio 1 – 8 dienomis Marijampolės marijonų gimnazijoje praūžė anglų kalbos mokytojos Daivos Miliauskienės koordinuojamas projektas Erasmus+ „A shared reading time in Europe“.

Sulaukėme svečių iš Ispanijos (Instituto de Educacion Secundaria la Creueta), Airijos (Loreto Community School), Vokietijos (Erich-Gutenberg-Berufskolleg Koeln, Belgijos (College Saint Louis) ir Suomijos (Pyoron Koulu, Kuopio).
              Tad ką per tokį laiką nuveikėme, jog  šį projektą prisiminsime dar ilgai?

Spalio trečią dieną projekto dalyvius jiems  skirtu koncertu sveikino gimnazijos mokiniai.  Dvyliktokai dovanojo liaudies šokius ir gerą nuotaiką . Buvo smagu matyti svečių akyse  susižavėjimą ir  susidomėjimą. Taip pat  svečiai gausiai plojo talentingosioms mūsų gimnazijos sesėms Lukrecijai ir Kornelijai už muzikinį pasirodymą. Pačių mažiausiųjų (pradinių kl. mokinių) šokis tryško energija ir pasirodymą nuspalvino ryškiomis spalvomis.  Svečius pasveikino gimnazijos direktorius ir palinkėjo puikios viešnagės Marijonų gimnazijoje, Marijampolėje, Lietuvoje. Renginio pabaigoje skambėjo dar keletas muzikinių kūrinių. Vėliau projekto dalyviai lankėsi pamokose, kartu su mūsų moksleiviais atliko kūrybines užduotis. Po pamokų svečiams sugalvojome netradiciškai pristatyti   savo gimtąjį miestą  - organizavome jiems orientacinį žaidimą, kuris padėjo pažinti Marijampolę. Už pagalbą dėkojame Marijampolės turizmo informaciniam centrui ir savivaldybės Viešųjų ryšių tarnybos vedėjai Aurelijai Baniulaitienei.
   Spalio ketvirtoji - pažinties diena. Kiekvienos šalies atstovai pristatė  savo šalį, miestą, mokyklą, pasakojo apie tai, kas jų šaliai būdinga. Pastebėjome daug skirtumų švietimo sistemoje, kultūriniame gyvenime, skiriasi ir  gyvenimo būdas. Aštuntos klasės gimnazistės išradingai pristatė Lietuvą, Marijampolę ir Marijonų gimnaziją. Vėliau išvykome į Druskininkus. Svečiai žavėjosi  rudenėjančiu miestu, susipažino su Druskininkų istorija.   Po pažintinės ekskursijos  mokiniai ir mokytojai nuskubėjo į vandens parką. Pavargę, tačiau pilni įspūdžių grįžome namo.
   Spalio penktoji – Tarptautinė Mokytojų diena. Gimnazistai ir jų draugai dalyvavo pamokose. Nebuvo užmiršti ir svečiavęsi mokytojai. Jie taip pat mūsų mokiniams vedė pamokas, o vėliau kartu su mūsų gimnazijos mokytojais džiaugėsi nuostabios šventės akimirkomis, kurią surengė IV klasės gimnazistai.
   Spalio šeštąją laukė kelionė į Vilnių  - Lietuvos sostinę. Prieš tai užsukome į vieną moderniausių ir didžiausių ofsetinių spaustuvių Europoje – UAB LIETUVOS RYTAS. Ekskursijos metu pamatėme dalį laikraščių ir žurnalų gamybos proceso, susipažinome su spaustuvės mechanizmais, istorija bei šiandien gaunamais spausdinimo užsakymais.  Įdomu, jog ši spaustuvė gamina 50 procentų produkcijos eksportui ES ir Skandinavijos šalims. Dėkojame Tomui Auruškevičiui (UAB LIETUVOS RYTAS), padėjusiam geriau pažinti spaustuvių filialų darbą. Vilnius svečius apstulbino  savo didingumu, gatvelėmis, kurios alsuoja istorija, bažnyčiomis, kurių gyvavimas pasakoja vis kitokį savo likimą.
   Penktadienis,  spalio septintoji  - tai oficialaus atsisveikinimo diena. Kiekvienos šalies ,,redaktorių“ komandos nariai dalyvavo pamokose IT klasėje, kur buvo pradėtas kurti bendras laikraštis. Vakare šurmuliavo atsisveikinimo vakarėlis. Dalyvaujantys rašė laiškus, dainavo karaokė, šoko, žaidė stalo tenisą ir smiginį, vaišinosi lietuviškais skanumynais. Dalyvavo ir maži, ir dideli: tėvai, mokytojai, mokiniai, jų broliai ir seserys. Sertifikatus įteikęs direktorius S. Andriuška kiekvienos šalies atstovui padovanojo po saldžią atminimo dovanėlę – lietuviško medaus. Po sertifikatų įteikimo mūsų gimnazijos direktorius grojo akordeonu ir svečius išmokė nuotaikingą lietuvių liaudies dainą. Visus sužavėjo Kristijono profesionaliai akordeonu atliekamas muzikinis kūrinys.
   Štai kodėl ši savaitė įsiminė kiekvienam – nepaprasti įspūdžiai, naujos patirtys, savęs išbandymas, užsimezgusi draugystė, kurios negali nutraukti nei laikas, nei atstumas.. Tai buvo savaitė, kurios metu buvo daug jaudulio, nuoširdžių šypsenų, o  pabaigoje ir išsiskyrimo ašarų. ,,Nenoriu išvažiuoti“, ,,Noriu čia pasilikti“, - kartojo ne vienas svečias. Dauguma projekto dalyvių pritarė Alekso minčiai, kad tai buvo geriausia savaitė jų gyvenime!
   Ačiū mokytojoms Daivai Miliauskienei, Editai Avižienienei, Ingai Čeplikienei, Linai Mieldažytei, Jolantai Lukšienei, Jolantai Rupšienei, Linai Rentelienei bei pavaduotojai Jolitai Karpavičienei, pasirūpinusioms, jog mes patirtume daugybę įspūdžių. Patirtis, kurią įgijome projekto metu, nepamirštama!

Ugnė Marcinkevičiūtė III kl.gimnazistė

DSC_0150    DSC_0180