Marijonų gimnazijoje – kitoks knygnešio dienos paminėjimas
Ketvirtadienis, 16 Kovas 2017 16:02

DSC_0001vgft    DSC_0081nbmjii

Knygnešio dieną, kovo 16-ąją, Marijonų gimnazijos septintų klasių ir IIb gimnazijos klasės mokiniai turėjo progą patys patirti, ką reiškė nešti draudžiamas knygas. Šią patirtį jie išgyveno žaisdami socialinį žaidimą „Knygnešiai“. Žaidimą organizuoti padėjo Vilkaviškio vyskupijos Parapinės katechezės centro referentė Lina Mažeikaitė ir Jaunimo centro referentė Rūta Jurkšaitė. Žaidimas vyko marijonų vienuolyno sode, o į veiksmą įsijungė ir marijonas brolis Tomas Kaziulis MIC bei postulantas Jonas Urbas, nesenai baigęs Marijonų gimnaziją.
     Istorijos mokytoja Loreta Tolkovienė visiems priminė, kodėl būtent šią dieną yra minima knygnešio diena, kokį milžinišką darbą dėl lietuviškos spaudos išsaugojimo atliko knygnešiai, nešę lietuviškas knygas, nepaisydami visų draudimų ir bausmių.
     Po to, kai buvo paaiškintos žaidimo taisyklės, užvirė atkaklus, jėgų ir išradingumo reikalaujantis veiksmas – „knygnešiai“ (septintokai) nešė knygas, „pasieniečiai“ ir „žandarai“ (II gimn. klasės mokiniai) stengėsi tam sutrukdyti. Gimnazijos direktorius Saulius Andriuška buvo vienas iš reikliausių „žandarų“.
     Žaidimo pabaigoje išaiškėjo daugiausiai knygų pernešę „knygnešiai“: 7a kl. mokiniai Justinas Akelis ir Nedas Ruseckas pernešė po 28 knygas, Matas Dabulevičius – 29, o 7b kl. mokinys Juozas Kadusauskas – 30 knygų. Mokiniai gavo atminimo dovanėles ir, pilni gerų emocijų, dalindamiesi įspūdžiais, išsiskirstė. Tikėkimės, kad mokiniai pajus didesnę pagarbą knygoms, bent šiek tiek prisilietę prie to, koks buvo sunkus lietuviškos spaudos kelias.
     Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie netradicinio knygnešio dienos paminėjimo, o knyga tebūna nuolatinė mūsų palydovė.

Marijonų gimnazijos tikybos mokytoja Rima Malavickienė

DSC_0076kliop    DSC_0070mnkji